Ultimele Noutăți

Ziua Comunei Pancesti 2016

08-09-2016

Duminica, 4 septembrie 2016 Primaria Comunei Pancesti a sarbatorit Ziua Comunei alaturi de numerosi artisti dragi sufletului nostru.
Va invitam sa vizualizam impreuna aceste momente unice in viata culturala a comunitatii noastre.

Cu drag,
Augustin Holmanu,
Primarul Comunei Pancesti

Programul Operațional Capital Uman 2014-2020

01-06-2016

Programul Operational Capital Uman 2014 - 2020.O.S. 4.2.  Reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate, prin implementarea de măsuri integrate.

Pentru a vizualiza\descarca documentele aferente acestui anunt click aici.

Constructie noua gradinita Pancesti

24-11-2015

In comuna Pancesti se doreste a se finaliza constructia unei gradinite noi, moderne, si utila copilasilor din comuna. Domnul primar Holmanu Augustin a dorit sa faca posibila aceasta constructie, un loc cat mai cald, vesel si primitor pentru ca prichindeii, viitorul comunei, sa poata  unde sa-si dezvolte aptitudinile si sa se pregateasca pentru ceea ce urmeaza - scoala.

Asfaltare drum Holm-Pancesti

24-11-2015

Asfaltarea drumului dintre satele Holm si Pancesti a fost posibila cu implicarea domnului primar Holmanu Augustin si necesar pentru locuitorii comunei de a circula in conditii civilizate.

MODERNIZARE DRUM HOLM-SPRE HUDESTI

24-11-2015

Prin implicarea domnului primar Holmanu Augustin a fost posibila modernizarea drumului Holm spre Hudesti, un drum care a fost mai mult decat necesar pentru locuitorii celor doua sate si pentru ca cetatenii sa circule in conditii bune.

Fotbal:Zimbrul Pancesti-Poiana Teiului(1-0)

04-10-2015

Duminica, 27.09.2015, a avut loc meciul de fotbal Zimbrul Pancesti-Poiana Teiului.Felicitari echipei pentru rezultatul obtinut!!! Pentru a vizualiza galeria foto, click aici.

Ziua Comunei Pancesti, editia a IV-a

15-09-2015

Duminica, 6 septembrie 2015, a avut loc Ziua Comunei Pancesti, editia a IV-a. Vedetele alese pe spranceana de dl primar Augustin Holmanu au facut din acesta zi un eveniment memorabil atat pentru locuitorii comunei cat si pentru invitatii de seama care au participat la acest eveniment. In ciuda vremii nefavorabile, evenimentul s-a dovedit a fi unul reusit iar pe langa programele artisice au avut loc intreceri interactive, sportive, care au fost premiate cu diplome si medalii. Pentru a vizualiza galeria foto clik aici.

Primăria comunei Pâncești are un nou site!

04-07-2013

Înaugurăm noul site al Comunei Pâncești. Vă așteptăm să-l vizitați și să lăsați o impresie generală.
Vă mulțumim!