Ultimele Noutăți

Anunt important

08-10-2018

Anunt public privind depunerea solicitarii de emitere a acordului de mediu

Ziua Comunei Pancesti 2018

28-08-2018

Duminica, 2 septembrie 2018 Primaria Comunei Pancesti va sarbatori Ziua Comunei alaturi de numerosi artisti dragi sufletului nostru.
Va invitam sa participati alaturi de noi!

Anunt important

27-07-2018

MINISTERUL AFACERILOR INTERNELOR
INSTITUŢIA PREFECTULUI - JUDEŢUL NEAMŢ

COMITETUL JUDEŢEAN PENTRU SITUAŢII DE URGENŢĂ

Material informativ cu privire la pesta porcină africană
(destinat crescătorilor de porcine din exploataţiile non-profesionale în vederea introducerii de măsuri de biosecuritate pentru animalele pe care le deţin)

Ziua Comunei Pancesti 2017

13-09-2017

Duminica, 3 septembrie 2017 Primaria Comunei Pancesti a sarbatorit Ziua Comunei alaturi de numerosi artisti dragi sufletului nostru.
Va invitam sa vizualizam impreuna aceste momente unice in viata culturala a comunitatii noastre.

Ziua Comunei Pancesti 2017

01-09-2017

Duminica, 3 septembrie 2017 Primaria Comunei Pancesti va sarbatori Ziua Comunei alaturi de numerosi artisti dragi sufletului nostru.
Va invitam sa ne treceti pragul si sa petrecem impreuna aceste momente unice in viata culturala a comunitatii noastre.

Ziua Comunei Pancesti 2016

08-09-2016

Duminica, 4 septembrie 2016 Primaria Comunei Pancesti a sarbatorit Ziua Comunei alaturi de numerosi artisti dragi sufletului nostru.

Programul Operațional Capital Uman 2014-2020

01-06-2016

Programul Operational Capital Uman 2014 - 2020.O.S. 4.2.  Reducerea numărului de persoane aflate în risc de sărăcie și excluziune socială din comunitățile marginalizate, prin implementarea de măsuri integrate.

Pentru a vizualiza\descarca documentele aferente acestui anunt click aici.

Constructie noua gradinita Pancesti

24-11-2015

In comuna Pancesti se doreste a se finaliza constructia unei gradinite noi, moderne, si utila copilasilor din comuna. Domnul primar Holmanu Augustin a dorit sa faca posibila aceasta constructie, un loc cat mai cald, vesel si primitor pentru ca prichindeii, viitorul comunei, sa poata  unde sa-si dezvolte aptitudinile si sa se pregateasca pentru ceea ce urmeaza - scoala.

Asfaltare drum Holm-Pancesti

24-11-2015

Asfaltarea drumului dintre satele Holm si Pancesti a fost posibila cu implicarea domnului primar Holmanu Augustin si necesar pentru locuitorii comunei de a circula in conditii civilizate.